
Styl przemysłowy ( industrialny) pojawił się w architekturze w latach 60. XX wieku wraz z rewolucją przemysłową w Stanach Zjednoczonych. Kryzys przyczynił się do adaptacji budynków przemysłowych na mieszkalne.
W Polsce zyskał uznanie architektów, projektantów i designerów pod koniec XX wieku.
Pomieszczenia przemysłowe, pofabryczne charakteryzują się dużą surowością i naturalnością. Wysokie i rozległe przestrzenie z wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak cegła, beton, szkło i stal nadają specyficzny klimat.
Współcześnie w projektowaniu wnętrz wersję nieco łagodniejszą stylu przemysłowego czyli loftową stosuje się nie tylko w starych kamienicach a również w nowych budynkach i mieszkaniach.
Odpowiednie dobrane materiały wykończeniowe jak również meble i dodatki sprawią że wnętrze oprócz charakterystycznej surowości jest również bardzo przytulne i luksusowe.
Dobrze oświetlony i obszerny salon wraz
Obszerny salon w stylu loftowym powinien być przede wszystkim dobrze oświetlony aby nie przytłoczyć miejsca naszych codziennych spotkań domowników oraz miejsca wypoczynku.
Proste meble wykonane w pięknej szarej, czarnej tapicerce wykończone stalowymi ramami lub w przypadku krzeseł metalowymi stelażami.
Sofa Degas Krzesło Hals II Krzesło Look
Ława Cono B Regał Costa B